מי יקים שלושה בתי מלון חדשים באשקלון?

משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל מודיעים על פרסום מכרז לחכירת שלושה מגרשים המיועדים למלונאות ומסחר, בשכונת עיר ימים "הבלוט" באשקלון.

מלון (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל מודיעים על פרסום מכרז לחכירת שלושה מגרשים המיועדים למלונאות ומסחר, בשכונת עיר ימים “הבלוט” באשקלון.

בתי המלון שעתידים להיבנות יתרמו להיצע כ-900 חדרי לינה לעיר. שטחם של  המגרשים המיועדים הינו כ-10.4, 11.9 ו-12.8 דונם, וכל בית מלון שיבנה צפוי להכיל כ-300 חדרים שיתווספו לכ-550 החדרים הקיימים בעיר כיום.

המכרז להקמת בתי המלון באשקלון מתקיים על רקע שיא כל הזמנים בכניסת תיירים לישראל ובמסגרת מדיניות משרד התיירות להרחבת ההיצע של חדרי הלינה בישראל לצורך הגברת התחרות והוזלת מחירים.

משרד התיירות רואה בעיר אשקלון יעד אטרקטיבי למבקרים ופוטנציאל תיירותי גדול. אשקלון היא אחת הערים הקדומות בישראל ונמצאת במרחק של 40 דקות נסיעה בלבד ממרכז הארץ. מבקרים המגיעים לעיר זוכים ליהנות מרצועת חוף מרהיבה, הכוללת חופי רחצה מוסדרים, טיילת עם נוף ומרינה בינלאומית.

כמו כן, הגן הלאומי שנמצא בעיר, מייחד אותה כעיר בעלת אתרים היסטוריים וממצאי ארכיאולוגיה מרשימים ואותנטיים. האטרקציות התיירותיות בעיר מושכות מבקרים מהארץ ומהעולם, כמו מרכז המבקרים של מבשלת הבירה ‘קרלסברג’, פארק אקסטרים אקולוגי חדש השוכן על חוף הים ואף קורסי צלילה מקצועיים.