מחקר חדש: פערי שכר בין פריאלנסרים נשים וגברים מגיעים ל-20%

מחקר בינלאומי מגלה באיזה מדינות נשים מרוויחות יותר מגברים ומצביע על ירידה כלל עולמית של כ-10% בשכר הפרילאנסרים

כסף (צילום: פיקסביי)

פערי השכר בין פרילאנסרים נשים וגברים מגיעים ל-20%, כך עולה ממחקר בינלאומי רחב על פי נתונים של העברות כספים שערכה חברת ההייטק Payoneer, מהחברות הגדולות בעולם בתחום העברת תשלומים המשרתת 4 מיליון משתמשים ביותר מ-200 מדינות.

המחקר מגלה שבשנתיים האחרונות חלה ירידה עולמית של 10% בשכר השעתי הממוצע לפרילאנסרים מ-21 דולר בממוצע לשעה ל-19 דולר בלבד. לדברי ג’וני סטיל, סמנכ”ל שיווק ב- Payoneer: “כמות ספקי שרותים גלובליים גדלה בהתמדה והתחרות שוחקת את רמת ההכנסה. רק בארה”ב שליש מבעלי העסקים העצמאיים מציעים שרותי פרילנס, בהודו פועלים 15 מיליון פרילנסרים. עוד רבים מצטרפים משווקים מתפתחים כמו סין ומזרח אירופה, בהם רמת השכר נמוכה יותר ומאפשרת להציע תמחור תחרותי לשווקים מפותחים.”

לפי פילוח גלובלי של מיקום הפרילנסרים 35.4% עובדים מאירופה, באסיה עובדים 28% , אמריקה לטינית 21.2%, אפריקה 10.1% , צפון אמריקה 4.1% , מזרח התיכון 1%.

לפי חלוקה מגדרית גלובלית, 23% מספקי הפרילנס הן נשים ו-77% גברים. בצפון אמריקה החלוקה המגדרית כמעט שווה, אולם בחלקים אחרים בעולם הדומיננטיות הגברית כמעט מוחלטת.

סטיל מוסיף: “במעבר על נתוני עסקאות הבחנו שהעבודה במודל פרילנס מאפשרת לנשים לצמצם פערי שכר. גבר המועסק כפרילנס יתוגמל בממוצע ב-20 דולר בעוד שאישה תתוגמל ב-16 דולר. זה פער שכר שאינו הוגן וראוי שיעלם, אך הוא קטן ביחס לפערי שכר של נשים העובדות במודל של העסקה ישירה בארגונים, המגיעים לרוב ל-30%. מדינות יוצאות דופן ביחס למגמה העולמית הן ונצואלה, רומניה ומקסיקו בהן השכר הממוצע זהה בין המינים. בבוליביה ואינדונזיה נשים מרוויחות אף יותר בפער של עד 4 דולר יותר לשעת עבודה.”

 

בבדיקה של ניהול הפרויקטים, 83% מהפרילנסרים יעבדו בריבוי משימות על 1-3 פרויקטים במקביל, 12% יעבדו על 4-6 פרויקטים, ו-5% על יותר מ-7 פרויקטים.

23% מהפרילנסרים יעבדו בין 31-40 שעות בשבוע, ו-11% יעבדו בין 1-10 שעות שבועיות.

ספקי השרותים בתחומי הפיננסים, ניהול וכח אדם עובדים בהיקף הגדול ביותר סביב 39 שעות בשבוע. העוסקים בתחום המשפט עובדים בהיקף הנמוך ביותר עם 33.3 שעות שבועיות.

 

ב- Payoneer הבחינו שחסם להתפתחות המודל של קבלת ומתן שרותי פרילנס גלובליים הוא חוסר אמון בנוגע להעברת תשלומים בין זרים הנמצאים בקצוות שונים בעולם. כיום מי שמזמין שרותי פרילנס ממדינה זרה מסתכן בכך שספק השרות יגבה ממנו כסף לפני תחילת העבודה ויברח. החשש קיים גם בכיוון השני שספק השירות לא בטוח שישלמו לו בסיום העבדה את מלוא הסכום לאחר המסירה למזמין. לכן Payoneer הישראלית פיתחה תשתית לביצוע עסקאות דרך חשבון נאמנות גלובלי המשלב צד שלישי בעסקה. כך התשלום מעוכב בסטארטאפ הישראלי עד לסיום העבודה, הצדדים בעסקה מקבלים ערבות של Payoneer שהכסף אכן שולם במלואו על ידי מזמין השרות, אך אינו מועבר לספק עד לסיום הפרויקט.