מה מסתתר מאחורי ההבטחות ליצירת קריירה משמעותית ורווחית 100% מהבית מהאהבה שלך לבישול?

החלום לקריירה עצמאית מהבית הפך יותר אנשים למרוששים מאשר עשירים... שיטה חדשה וראשונה מסוגה בארץ מבטיחה לשים סוף להונאת תעשיית הכסף מהבית ולאפשר לנשים מעל גיל 50 שאוהבות לבשל לבנות קריירה שנייה ומשמעותית מהמטבח הביתי דרך התחביב שהן כל כך אוהבות וללא ידע מקצועי בבישול או שיווק. האם זה אמיתי? יצאנו לבדוק!

זה הזוי! אני אף פעם לא שמעתי עדיין על הזדמנות כזאת…

בעידן של היום, קריירה עצמאית מהבית הפך להיות החלום של כל אמא שהילדים שלה עוזבים את הבית ומחפשת זמן איכות יקר להגשים את החלומות שלה. 

ועדיין, או אולי דווקא בגלל הרצון האדיר של אנשים לעשות כסף מהבית כיום, האינטרנט מופצץ בהתראות שווא על שיטות שעד כה הפכו יותר אנשים למרוששים מאשר עשירים. 

שיטות שברוב המקרים מתבררות כ”פייק ניוז” וטריקים שיווקיים לגנוב את תשומת ליבנו. 

היום אנחנו חושפים לראשונה שיטה חדשנית שמגיעה לארץ, לנשים שאוהבות ורוצות להגשים את עצמן בקריירה שנייה וחדשה, המבטיחה ללמד אותן איך לבנות קריירה משמעותית מהאהבה הגדולה שלהן לבישול וכמובן מבלי לצאת מהמטבח הביתי. יצאנו לבדוק מה עומד מאחורי ההבטחות והאם, כרגיל, מדובר בעוד הבטחת שווא. 

סדנת בישול

ממציא השיטה, רום יריב, (תלמיד כיתה יב בן 17 וחצי בלבד) הגיע לעולם ההכנסה מהבית לגמרי במקרה, בזמן שכל החברים שלו הולכים לעבוד במלצרות בחופשים מהלימודים. 

איך נכנסת לעולם הזה?

“פשוט מאוד – ראיתי שבגיל 50+, ההורים שלי לא מסופקים ולא מוצאים את עצמם. זה גרם לי לרצות לעזור להם לפתח קריירה מהבית שתספק אותם באמת. אני זוכר איך כתבתי לעצמי במחברת המטרות השנתיות שלי שהתחלתי בגיל 15, שאני רוצה בפברואר 2019 להרוויח 5,000 שקל כל חודש, מעסק משותף עם אמא שלי. ראיתי לנגד עיני רק לשחרר אותם לחופש כלכלי והשתחררות מהשיעבוד. לא היה לי מושג שזה עומד להתפתח לשיטה מהפכנית שתכניס לאמא ולי הרבה יותר ממה שחשבתי.” 

אין מה להגיד – זהו אכן סיפור יפה…

רום שלף מהפלאפון שלו תמונה של מחברת הספרות שלו מכיתה יא’ שהפכה פתאום באמצע אחד השיעורים ממחברת ספרות למחברת מטרות שנתיות – בה כתב :  

ממחברת ספרות למחברת מטרות

אני חייב להגיד לך שאני לא מאמין בכל הבולשיט הזה של כסף מהבית והתעשרות מהירה ולמען האמת זה נשמע לי כמו עוד טריק שיווקי. מה אתה אומר לסקפטיים כמוני שלא קונים את זה? 

“תראה, אני כאן לא כדי לשכנע מישהו שאני צודק. אמא שלי ואני חווינו על בשרינו את הצלחות השיטה שלי ובפנים אני יודע שהיא עובדת. להילחם בסקפטיים? אין לי כוונה לעשות את זה. יותר מזה, אני תמיד מבקש ממי שסקפטי לצאת מהרשימות שלי ומהקורסים שלי, כדי שלא יבזבזו לשנינו את הזמן. אין לי עניין לעבוד עם מי שלא מאמין ביכולות שלו ולכן אין לי אינטרס לשכנע”. 

רום מעביר סדנת פסטה

אבל התפקיד שלך הוא לא להיות תלמיד? איך זה משתלב עם הבגרויות שלך? 

קודם כל, ולפני הכל, התפקיד שלי זה להיות בן טוב להורים שלי. וזה מה שעמד לנגד עיני.

וגם בלי קשר לזה, העסק השתלב נהדר ורק מוסיף לי כיף ועוד אתגר לחיים. 

אני עושה 5 יחידות במתמטיקה ובבגרות האחרונה שהייתה לי במתמטיקה קיבלתי 97.

ברגע שהעיסוק העיקרי שלנו הוא בכלל בתחביב (בישול אצל אמא שלי) אז אנחנו נעשים חדים יותר ורגועים יותר, דבר שמשפר אותנו בכל נושאי החיים. 

והכי חשוב… בגלל שהקשר שלי עם אמא התחזק בצורה משמעותית כתוצאה מהעסק המשותף ושהיא ראתה שאכפת לי ממנה, הפכתי למסופק ושלם יותר.

 

רום מבשל כשהיה בן 11

נשמע מעניין… אז בוא תן לנו טיפ אחד למי שרוצה להתחיל למכור אוכל מהבית ולהפוך את זה לקריירה שנייה ומשמעותית?

אני תמיד אומר לתלמידות שלי רק את מה שעבד עבורי. 

לעולם לא מציע טיפים שלא ניסיתי על בשרי.

ועל הטיפ הזה אני חותם ב100% כי הוא הכניס אותי לעולם המופלא הזה…

כל אחת שקוראת את הכתבה הזו עכשיו יכולה מחר בערב להרים סוג של סדנת בישול לחברים קרובים שלה או למשפחה, בחינם כמובן, ולהתנסות בללמד אחרים על בישול ולהיות סמכותית.

קשה לי לתאר במילים מה זה עושה לך…

מי שיעשה את זה יבין שיש פה הזדמנות אמיתית ושיש אנשים שהיו שמחים שנבשל להם.

בנוסף, האנשים שלהם העברנו את הסדנה יתחילו לראות בנו כדמות סמכותית ולשאול אותנו שאלות על בישול ועל המאכל הספציפי שהכנו. 

בהמשך הם יבקשו מאיתנו לבשל להם אוכל והם יבואו לקחת אותו מהבית שלנו תמורת מאות שקלים.

אני ממליץ ללכת על אוכל לא קונבנציונלי כמו סושי וכדומה.

סדנת בישול? מכירת אוכל מהבית? מה הקשר בניהן ומה השיטה שאתה מלמד בכלל?

אני מלמד למכור מנות מהמטבח בבית ולבנות קהילת לקוחות חוזרים וקבועים שלכל אחד מבשלים בערך פעם בשבוע. 

תאר לך שיש לך 10 לקוחות קבועים שלכל אחד אתה מבשל פעם בשבוע תמורת 400 שקל לאחד. 

מדובר ב4,000 שקל בשבוע שהם 16,000 שקל בחודש.

כשנתתי את הטיפ של הסדנת בישול, התכוונתי שזו דרך נהדרת לבנות סמכות על האנשים שיהיו שם.

בנוסף, זה עוזר לך להאמין בעצמך ולהבין שאשכרה יש אנשים שישמחו שתבשל להם.

האמת שזה בהחלט נשמע לי מעניין. איך אפשר ללמוד יותר על השיטה שלך?

אני אתן לך קישור שאתה יכול לתת לקוראות.

בצד השני, מחכה להם הרשמה להדרכת לייב חד פעמית בחינם, שם אנחנו מראים צעד אחר צעד איך עובדת השיטה, אז אפשר לנסות להצטרף בקישור הזה.

ההדרכה החינמית מוגבלת ל500 הנרשמות הראשונות ואחריהן יורדת מהאוויר כדי שנוכל לתת את מקסימום הפוקוס למצטרפות החדשים לקבוצת החברים שלנו. 

במידה ונגמרו 500 המקומות להדרכה של החודש אפשר להיכנס לרשימת המתנה להדרכה בלייב ולקבל זכות ראשונים במידה ויהיו הדרכות נוספות.

למי שרוצה לקחת את הצעד הראשון, לחצו כאן לפרטים על ההדרכה בלייב הקרובה.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ו\או להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.