“לגייס ציבורים שאין להם כיום דריסת רגל בתעשייה הישראלית”

נשיא המדינה התייחס היום לפוטנציאל הגלום בתעשייה הישראלית, אליו הוא נחשף בפגישותיו עם ראשי מדינות מהעולם, וחשיבותה עבור המדינה

הנשיא ריבלין בועידת התעשייה, היום (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

נשיא המדינה ראובן ריבלין, נשא דברים היום (חמישי), בוועידת התעשייה לשנת 2017 של התאחדות התעשיינים.

בדבריו התייחס הנשיא לפוטנציאל הגלום בתעשייה הישראלית, אליו הוא נחשף בפגישותיו עם ראשי מדינות מהעולם, וחשיבותה עבור המדינה. עוד אמר הנשיא: “על התעשיינים לעשות מאמץ מודע לחדור אל חלקים בחברה הישראלית שעד כה היו מחוץ למעגל התעשייה. עליהם לגייס לתעשייה ציבורים שאין להם כיום דריסת רגל בתעשייה הישראלית. פוטנציאל הצמיחה של המשק הישראלי מושפע היום באופן הדוק מהנעשה במגזר הערבי ובמגזר החרדי. אלו מגזרים שצריכים טיפול מיוחד והרחבת מעגל המועסקים בהם”.

לדברי ריבלין, “לאורך זמן, מעסיק שלא ידע לגייס עובדים מהציבור החרדי ומהחברה הערבית פשוט לא יוכל להתחרות כפי שגם הכלכלה הישראלית לא תחזיק מעמד ללא השתלבות אפקטיבית של ציבורים אלה. מיצוי הכישרון הישראלי בכל מקום בו הוא נמצא – חיוני לכל חברה עסקית שרוצה לצמוח ולהתחרות בעידן של חדשנות”.

הנשיא ציין בדבריו את פעילות בית הנשיא במסגרת “תקווה ישראלית”, לשילוב המגזרים השונים בחברה בשוק התעסוקה, פנה לנוכחים ואמר: התעשייה יכולה לשמש קטר שמוביל את המשק כולו במהפכת הגיוון. זה שינוי שיתרום לכם ויתרום לחברה כולה. במציאות המורכבת שבתוכה אנחנו חיים – כלכלה ישראלית נגישה היא לא רק הכרח כלכלי, אלא היא גם חלום שנותן תקווה. רק כלכלה ישראלית נגישה, תעודד את הצעירים והצעירות שלנו לקחת חלק פעיל בפיתוח התעשייה, בעיצוב עתידנו המשותף כאן”.