השמים נפתחים לתחרות גם למזרח

השר ישראל כץ חנך טיסה ישירה ראשונה של חברת "קתאי פסיפיק" להונג קונג וציין כי הפעלת הקו החדש לישראל צפויה בשלב הראשון להוזיל את מחירי הטיסות בין המדינות בשיעור של 10-15 אחוזים

מטוס של קתאי פסיפיק צילום: יח"צ

היסטוריה בנתב”ג. מטוס ראשון של חברת התעופה של הונג קונג “קתאי פסיפיק”  נחת הבוקר (ראשון) בשעה 07:50 בנמל התעופה בן גוריון בטיסה ישירה מהונג קונג ופתח את הקו לתחרות לחברות נוספות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הפתיע את הנוסעים הדיילות והקברניטים ועלה לקבל את פניהם של הנוסעים. “זהו יום חג לתעופה הישראלית השמים נפתחים גם למזרח, הישראלים טסים בזול והתיירים מגיעים” אמר השר כץ.

הוא ציין כי הפעלת הקו החדש לישראל צפויה בשלב הראשון להוזיל את מחירי הטיסות בין ישראל להונג קונג בשיעור של 10-15 אחוזים.

“היום עשינו עוד צעד חשוב לפתיחת שמי ישראל לתחרות במזרח “קתאי פסיפיק” היא מחברות התעופה המובילות בעולם ופתיחת הקו לישראל תסייע לישראלים רבים לטוס למזרח במחירים אטרקטיביים וברמת שירות גובה ותאפשר גידול בהיקף התיירות מהמזרח לישראל” הוסיף השר כץ.

שר התחבורה אמר עוד כי רפורמת השמים הפתוחים מהווה את המהפכה הצרכנית הגדולה בישראל ב- 5 השנים האחרונות. הרפורמה מאפשרת לראשונה לצרכן הישראלי לרכוש כרטיס טיסה ליעדים חדשים ובמחירים זולים במיוחד.

מטוס ה A-350 הוא מטוס הדגל של חברת ‘קתאי פסיפיק” וזאת הפעם הראשונה שהחברה מכניסה את המטוס החדיש לקווי התעופה שלה. המטוס נחת בישראל ועל סיפונו 280 נוסעים, רובם תיירים מהונג קונג ומאוסטרליה שהגיעו לישראל בטיסת המשך בשל המחיר האטרקטיבי.

חברת אל על הייתה החברה היחידה עד כה שהפעילה טיסות ישירות בקו להונג קונג.