הישראלים מגלים את הפנסיה

נתוני הגלישה באתר "כל זכות" לשנת 2016 מצביעים על עליה דרמטית בקריאת הערכים הנוגעים בפנסיה וחיסכון לטווח ארוך

אמתי קורן (צילום: ישראל הדרי)

עם סיומה הקרב של שנת 2016, חושפים בימים אלה באתר “כל זכות” את מגמות הגלישה באתר אשר שירת בשנה החולפת מעל ל-4 מיליון ישראלים, עלייה של כ- 30% לעומת 2015.

הנתונים שנאספו, מצביעים על עליה דרמטית במספר הגולשים אשר ביקשו ללמוד על תחום הפנסיה בו חלה עליה של כ- 500.5% מהשנה שעברה, עליה הממקמת אותו במקום השני במדד התחומים.

את הגידול, ניתן להסביר לא רק כתוצאה של הרחבת התכנים בנושאי הפנסיה אלא גם בעקבות העניין הגובר של הציבור בנושאי פנסיה, הפעלתן של קרנות ברירת המחדל והחקיקה בתחום במהלך השנה.

עוד מהנתונים שנחשפו, עולה כי הישראלים מבקשים להעמיק את הבנתם גם בזכויות הנוגעות בדיור ושיכון (עלייה של 71.5%), מיסים ואגרות (עליה של 52.5%), הוצאה לפועל (60%) וילדים ונוער (87.33%).

מגמה מעניינת נוספת, נוגעת דווקא בנתונים הנוגעים בפיצויי פיטורים וסיום יחסי עבודה, בהם נרשמה עליה של 102% ו-66% בהתאמה.

בדומה לשנת 2015, גם השנה ממוקם התחום של “תעסוקה וזכויות עובדים” במקום הראשון באתר עם גידול של 45% כאשר הערכים דמי הבראה, שכר מינימום, חופשה שנתית, פיצויי פיטורין, הודעה מוקדמת לפיטורים או התפטרות, חופשת לידה, דמי מחלה, זכותון עובדים שעתיים/יומיים, נקודות זיכוי ממס הכנסה וגמול שעות נוספות הם גם הערכים הפופולאריים באתר בשנה החולפת.

אמתי קורן, יזם ומנכ”ל אתר כל זכות אומר כי “היקף השימוש בכל זכות משמש ברומטר להתעניינות של הציבור בזכויות, כולל אירועים חריגים שקורים ביום יום. אם בצוק איתן הייתה לנו קפיצה אדירה בהתעניינות בזכויות המילואימניקים, כיום אנחנו רואים עלייה חריגה בהתעניינות בפנסיה מחד ובפיטורין מאידך ועם כל הזהירות אפשר לראות בכך מדד טוב למה מעניין את הציבור. אנחנו מקווים להגיע עד סוף 2017 ל- 5 מיליון גולשים ייחודיים ולהמשיך ולתת מידע מקיף וברור על כל הזכויות המגיעות לנו הישראלים, בכל תחומי החיים”.