בשל מחלוקת עם האוצר – ירושלים תשבות בשבוע הבא?

ראש העיר כותב לשר האוצר: "הימנעות מהעברת התקציב לעיר פוגעת קשות בשירותים הבסיסיים של קרוב ל-900 אלף תושבי ירושלים"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת צילום: הלל מאיר

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הודיע היום (שלישי) על יציאה לשביתה בעיר החל מיום ראשון הקרוב, בשל העובדה שמשרד האוצר טרם אישר את התקציב לירושלים לשנת 2017.

ברקת פנה במכתב חריף לשר האוצר משה כחלון, בו כתב כי “בירת ישראל עומדת בפני משבר חמור העלול להביא לקריסה כללית של השירותים הניתנים לתושבי העיר ולבאים בשעריה. ללא הסיוע הממשלתי הנדרש כל ההישגים הרבים אליהם הגענו בשנים האחרונות ירדו לטמיון”.

ברקת הוסיף כי “בשנת ה-50 לאיחודה של העיר, ובזמן שאויבי ישראל מנסים להחליש את מעמדה של ירושלים, למנוע את בניינה, פיתוחה והצלחתה ולסכל את מעבר שגרירות ארה”ב אליה, אנו מצפים ממשרד האוצר להתייצב לצדנו ולהעניק לנו את הגיבוי והתמיכה הנדרשים, ולא תירוצים. דווקא בזמן שארה”ב מחזקת את ירושלים, משרד האוצר מחליש אותה. ירושלים צריכה לקבל את התקציבים הראויים לה בדרך המלך ומבלי שתיאלץ לחזר אחר הפתחים כמקבצי נדבות”.

“בחודשים האחרונים לאחר מו”מ בין עיריית ירושלים לבין משרד האוצר הוסכם כי מענק הבירה הראוי לירושלים יעמוד בשנה זו על 800 מיליון שקלים. לצערנו הבטחה זו שניתנה על ידכם נותרה ללא כיסוי ואינכם מצליחים להעביר את הסכום עליו התחייבתם. כמו כן, טרם אושר המתווה העירוני לבניית 1,000 כיתות לימוד הכרחיות לתלמידי העיר”, הוסיף ראש העיר.

הוא הזהיר כי הימנעות מהעברת התקציב ”פוגעת באופן קשה בשירותים הבסיסיים של קרוב ל-900 אלף תושבי העיר ומיליוני מבקריה ואוהביה, תיאלץ להביא לפיטורי עובדים רבים ומשדרת דווקא בעת זו מסר נורא לפיו משרד האוצר מפקיר את בירת ישראל”.