בחודש ינואר נשמרה רמת האבטלה הנמוכה במשק

בהשוואה לשנים קודמות, נתוני הרבעון האחרון נמוכים ב-9.3% לעומת נתוני הרבעון המקביל בשנת 2015 ולעומת רבעון 4 של שנת 2014 חלה ירידה של 17.6%

בועז הירש, מנכ"ל שירות התעסוקה (צילום: יח"צ)

בחודש ינואר 2017 התייצבו בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ 170.2 אלף דורשי עבודה.

מספר זה מציג ירידה של 0.5% לעומת חודש דצמבר בו התייצבו 171 אלף דורשי עבודה. האבטלה הנמוכה נשמרת על אף רמות האבטלה הנמוכות בהן המשק נמצא.

על אף שחודש ינואר מתאפיין בדרך כלל בעלייה במספר המפוטרים החדשים, עקב סיום שכיח של חוזי העסקה בסוף דצמבר – בחודש ינואר הנוכחי מגמה זו הייתה נמוכה ביחס לשנים הקודמות. על כן לאחר ניכוי עונתיות נרשמה ירידה במספר המפוטרים החדשים.

ברבעון האחרון התייצבו בממוצע חודשי 172 אלף דורשי עבודה, ירידה של 3.3% לעומת הרבעון הקודם בו התייצבו בממוצע 177.9 אלף דורשי עבודה.

בהשוואה לשנים קודמות, נתוני הרבעון האחרון נמוכים ב-9.3% לעומת נתוני הרבעון המקביל בשנת 2015 ולעומת רבעון 4 של שנת 2014 חלה ירידה של 17.6%.

בועז הירש, מנכ”ל שירות התעסוקה הגיב לנתונים ואמר, “לאחר רמות האבטלה הנמוכות באופן תקדימי שנרשמו בחודש דצמבר האחרון, הערכנו שבחודש ינואר תחול עלייה בנתוני האבטלה עקב סיום מסורתי של חוזי העסקה בסוף דצמבר. למרות זאת אנו רואים שרמת האבטלה הנמוכה נשמרה גם החודש ואף הגיעה לשפל חדש. אנו רואים בכך עדות להתחזקות שוק העבודה”.