אל-על: נחתם הסכם בין ההנהלה והעובדים

מעמד חתימת ההסכם (צילום: דוברות ההסתדרות)

בתום משא ומתן אינטנסיבי שארך 21 שעות, החל ממוצאי השבת ועד הערב (ראשון) חתמו יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ”ל אל על דוד מימון על ההסכם שיביא לסיומם את עיצומי הטייסים שפגעו בהתנהלות החברה בעת האחרונה.

יו״ר ההסתדרות שתיווך בין הנהלת החברה לעובדים מסר במועד החתימה, “לאורך כל המו”מ ראיתי אל מול עיני את הנוסע הישראלי שמגיעה לו חברה לאומית יציבה וחזקה אשר מערכת יחסי העבודה בה תקינה ומשופרת למען השירות לאזרח. ההסתדרות תמשיך ללוות את כלל הסקטורים של עובדי החברה”.

מנכ”ל אל על דוד מימון הוסיף, “אנו שמחים לבשר כי נחתם הסכם התייעלות בין חברת אל על להסתדרות ונציגות העובדים ומגזר הטייסים, אשר יוביל לדרך חדשה ויעילה של עבודה פורה מול מגזר הטייסים, למען עתיד טוב יותר לחברה, על כלל עובדיה ולנוסעינו הנאמנים”.

“ברצוננו להתנצל בפניכם קהל לקוחותינו על השיבושים שחוויתם ועל הסבלנות והנאמנות שגיליתם”, הוסיף מימון. ”אנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להמשיך להיות ראויים לאמונכם ונעשה זאת בזכות העובדים הנאמנים שלנו – שרשרת ארוכה, המורכבת מהמוני חרוזים עדינים של עשייה למען בטיחותכם והגעתכם הנכספת אל היעד באופן הטוב, הנעים והיעיל ביותר – מעובדי התחזוקה, דרך הטכנאים, הדיילים, עובדי הביטחון והקרקע בכלל וכל צוותי האוויר וכמובן הטייסים”, דברי מימון.

ההסכם כולל העמקה נוספת ומשמעותית של ההתייעלות, חיסכון בעלויות של מלונות ואש”ל כמו גם הרחבת הגמישות הניהולית והתפעולית של החברה שסוכמה בשבוע שעבר.

תמורת העמקת ההתייעלות יקבלו הטייסים תוספת שכר מגזרית בגובה 8.75% ותבוטל תוספת הפיצוי האישי. הכסף שייחסך כתוצאה מתהליכי התייעלות ישמש מקור לתוספות שכר.

כמו כן סוכם כי תוקם ועדת מעקב בראשות יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ”ל אל על דוד מימון, שתתכנס אחת לחודש ובמידת הצורך בתכיפות גבוהה יותר, כדי לעקוב מקרוב על יישום ההסכם.