אלפי יחידות דיור חדשות מתוכננות בקרית אתא

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור החליטה על הפקדת תכנית לתוספת של כ-4,000 יחידות דיור בקרית אתא וכן 600 יחידות דיור באבו-גוש

בנייה (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ”ל) שבמנהל התכנון בראשות ערן ניצן, החליטה היום בישיבתה על הפקדת תכניות למגורים בקרית אתא, אותה תכננה רשות מקרקעי ישראל ותוכנית מגורים באבו-גוש.

תוכנית המגורים בקרית אתא שקודמה והוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל וממוקמת בדרום העיר, כוללת כ-4,000 יח”ד, מתוכן כ-400 יחידות דיור קטנות וכ-300 יחידות דיור מוגן. עוד כוללת התכנית 12 אלף מ”ר של שטחי מסחר המשולבים ברחובות המרכזיים, שטחים למבנים ומוסדות ציבור ושטחים פתוחים מסוגים שונים ישרתו את האוכלוסייה הצפויה להתגורר בשכונה. התכנית מהווה המשך רציף לעיר קריית אתא וכוללת הקמת כבישים ושבילים שיקשרו את השכונה החדשה לעיר הוותיקה.

כחלק מהמגמה לחיזוק התחבורה הציבורית, כולל התכנון גם את כביש עוקף קריית אתא העובר בלב התכנית ובמרכזו מתוכנן קו של מטרונית שתספק שירותי תחבורה ציבורית ברמה גבוהה לרווחת תושבי השכונה, העיר וכלל המרחב ותעודד את הפחתת השימוש בכלי רכב. במסגרת המטלות הציבוריות של התכנית כלול שטח אתר פסולת שיעבור תהליך שיקום ויהפוך ממפגע אזורי לשטח פתוח איכותי ושטח למגרשי ספורט לתושבי השכונה.

התוכנית למגורים באבו גוש קודמה ביוזמת משרד הבינוי והשיכון ובשיתוף פעולה עם המועצה המקומית. תכנית המגורים ממוקמת בחלקו המערבי של היישוב כוללת תוספת של כ–600 יחידות דיור, הכוללות גם דירות קטנות אשר יתאימו לאוכלוסיות שונות וביניהם קשישים וזוגות צעירים. בנוסף התוכנית כוללת שטחים לצורכי ציבור, שטחים פתוחים, 900 מ”ר שטחי מסחר ותעסוקה ומלון בן 120 חדרים, שעתידים לסייע בחיזוק מעמדו הכלכלי של היישוב והוספת מקומות תעסוקה עבור התושבים.