איך אמא לילד, עם הפרעות קשב וריכוז, שנפלט מהמסגרת הלימודית , הצליחה, בעזרת שיטה ייחודית להפוך אותו לתלמיד מצטיין לשנת תשע”ז

אחרי שהבן של רחלי ממודיעין עלית, חזר למסגרת הלימודית ללא ריטלין, דרך שיטה חדשה שפיתחה. רחלי במברגר, רוצה ללמד אתכם את השיטה ולקבל סיפוק מזה שבזכותה מאות אלפי ילדים יצליחו להגיע למצוינות ללא ריטלין. חלום או מציאות? היא טוענת שזה אפשרי

רחלי במברגר

זה הזוי, בכמה אמצעים טבעיים אפשר להשתמש, ולהפחית מאד בתרופות שמתמודדות עם קשב וריכוז (ריטלין, קונצרטה, פוקלין וכדו’),97% מהורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, משתמשים בריטלין, בזמן שתופעות הלוואי הרפואיות מייצרות דיכאון אצל הילדים, פוגעות בשמחת החיים שלהם, גורמות לנדנודי שינה, תאבון מופחת ועוד, אך עדיין הפתרון הקל קוסם להורים האלה, הרבה בגלל שהם לא מודעים לקיומם של פתרונות אפקטיביים אחרים.

אולי יעניין אותך גם:

מהו הצעד הראשון, להורדת מינונים בנטילת ריטלין אצל ילדים, בלי לפגוע בציונים בכיתה.

את המלחמה הפרטית שלה בממסד שדוגל במתן תרופות כימיות מסוכנות לדבריה לילדים שמאובחנים בADHD , החלה לפני 8 שנים, כשהעיפו את בנה מהמוסד הלימודי אחרי שסירבה לתת לו תרופות מרשם, אך היום לאחר שפיתחה את שיטתה, שעזרה בהצלחה לבנה ולילדים נוספים להגיע להצלחה ללא ריטלין, כבר אפשר לחייך ולאמר שהשיטה עובדת.

נסענו לפגוש את רחלי, בביתה שבמודעין עלית, כדי לשמוע מקרוב על סיפור ההצלחה ועל השיטה שמוציאה משלוותה את תעשיית תרופות הADHD,

רחלי ספרי לנו קצת על השיטה שלך, ואיך זה עוזר לילדי ה-ADHD

השיטה שפיתחתי מחזירה את הילד שאובחן עם ADHD ל”אני” האמיתי שלו, עם הכשרונות והיכולות שאיתם הוא נולד, ע”י נטרול ההשפעות המזיקות שגורמים לסימפטומים של ADHD.

על איזה השפעות מזיקות מדובר?

באופן עקרוני ישנם 2 סוגי השפעה, הסוג הראשון הוא מולד  שמצריך חיפוש ואיבחון מדוקדק, של שורש הבעיה, וכשמוצאים, ניתן ב-98% מהמקרים לפתור בקלות יחסית, את הבעיה עצמה, וכך גם את הסימפטום, כמו בעיה בשמיעה, ראיה, רגישות למזון מסויים ועוד,

אתן לך דוגמא הכי פשוטה – ילד שיש לו בעיות ראייה או שמיעה, הכי הגיוני שיראה חוסר ריכוז בכיתה, ואת זה ניתן לפתור בפעולה הכי פשוטה של קניית משקפים או מכשירי שמיעה, נכון? אבל תתפלאי, הרבה פעמים נותנים לילדים תרופות כמו ריטלין, כי הם התמקדו בסימפטום ולא בבעיה עצמה.

הסוג השני הוא תוצר של ההרגלים הרעים של העידן של היום, השיטה שלי מבוססת על מחקרים רבים שנעשו בתחום התזונה והתחום הרגשי בילדים, שמראים קשר ישיר בין שינוי דפוסי החיים בעידן המודרני להשפעתם על הילדים,

שינוי בדפוסי החיים? למה הכוונה?

תראי, בשנים האחרונות השתנו מאד הרגלי החיים שלנו. גם בתזונה שלנו, כמו כמויות הסוכר שאנחנו מפצצים את הילדים בהם, שומן טראנס ואני לא רוצה בכלל לדבר על צבעי המאכל שהוכח כגורם להיפראקטיביות.

וגם השינוי ביחס לילדים, ישנם בעיות רגשיות כתוצאה מהורים לא סמכותיים, פריצת גבולות, דרישה מוגזמת מצד הורים או ביה”ס ואפילו משיעמום שנובע ממסגרת לא מאתגרת מספיק. כל אלה גורמות לבלבול הגוף והנפש של הילד, וכתוצאה מכך להתנהגויות שהרופאים קוראים לה הפרעות קשב.

רגע את רוצה לאמר, שילדים רבים מאובחנים עם הפרעות קשב, בעוד שבכלל זה לא קיים אצלם?

יותר מזה, אני רוצה לאמר שאין בכלל מחלה אמיתית כזאת של ADHD, זה הכל תסמינים! תסמינים ותוצאות של בעיות שצריכות התייחסות, אבל לא ע”י תרופה כימית למוח. ותסמינים של בעיות אחרות שאת רובם אנחנו יצרנו, תראי, יש כ”כ הרבה מחקרים שמראים את הקשר הישיר בין שינוי בדפוסי החיים כמו- האוכל שאנחנו אוכלים..(או לא אוכלים),  הקשר בין

היחס והדרישות מהילדים שהשתנה, שלא פלא שבשנים האחרונות גדל מספר הילדים שמאובחנים בהפרעות קשב בקצב הזוי, למשל רק ב- 4 השנים מ 2008 עד 2011 בלבד, הייתה עליה בכמות נטילת התרופות להפרעות קשב אצל ילדים פי 2 מ-3.6% ל-7%.

חיים ללא ריטלין? אפשרי?

מפחיד, איך אפשר להסביר את המספרים האלו?

תראי, התזונה שלנו השתנתה, הסמכות ההורית השתנתה, אבל הגוף והנפש של הילדים נשאר אותו דבר, וקשה לו להסתגל להשפעות האלו, והוא מגיב בתסמינים שונים, כמו בעיות התנהגות וחוסר ריכוז שמאובחנים בידיי הרופאים כ-ADHD

אז מה שאת בעצם אומרת, שאנחנו צריכים לחיות במקום מבודד, ולגדל את האוכל בעצמינו?

ממש לא! בשיטה שלי, מטפלים לכל ילד בשורש הבעיה שלו מאבחנים ומנטרלים לכל ילד את הגורמים שלו לתסמינים, ואז כשאנחנו יודעים את שורש הבעיה, קל יותר לדעת איך להתמודד עם זה בעידן של היום.

אז רחלי, איך בעצם הגעת לשיטה הזאת?

לפני כ 8 שנים, בני (השם שמור במערכת) שהיה כל השנים נמרץ וחסר סבלנות יותר מהאחרים, הועף מהמסגרת הלימודית, זה קרה אחרי שהפריע מאד בכיתה ואנחנו סירבנו לטפל בו עם תרופות, תראי, היה לי כבר ניסיון מר עם הרפואה הקונבנציונלית שלא עזרה לי עם בעיית ורידים חמורה ברגליים, עד שבקושי יכולתי לעמוד, רק אחרי שגיליתי את הרפואה הטבעית ועברתי לריפוי טבעי בשיטת קינגסטון, הבנתי איך הגוף יכול לתקן את עצמו עם האוכל, הצלחתי לפתור את הבעיה, לכן כשאמרו לי להביא לבן שלי ריטלין, אחרי בירור קצר על ההשלכות שהחומרים הכימיים גורמים לטווח הארוך ולטווח הקצר, שאגב על רובם חב’ התרופות מודות בעצמן, ואף אפשר לקרא את זה בתווית הרפואית, החלטתי שאני לא נותנת לבני את התרופה, ושאני ימצא פתרון אחר,

וזה היה פשוט?

האמת היא שזה לא היה קל, הוא היה איתי כמעט שנה בבית! והיו לי תקופות רבות של ייאוש ורגשות האשמה, אבל לא ויתרתי, עד שמצאתי את הדרך, שאצלו אגב היה קשור יותר לפן הרגשי, אבל מצאתי, ואחרי זה הבנתי שיש עוד הרבה הורים שנמצאים במצב שאני הייתי, שנקרעים בין מתן תרופה כימית ומסוכנת לבין ההצלחה של הילד כביכול והקבלה שלו במערכת החינוך והסביבה. לצערי הרבה הורים מוותרים מראש, ובכך לא נותנים לילד הזדמנות לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו. ולכן החלטתי להפוך את כל המחקרים, והממצאים שלי, לשיטה אחת שתוכל לעזור לכל הורה להוציא את ילדו מהגדרת ADHD,  ולעזור לו לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו בלי תרופות מסוכנות.

אולי יעניין אותך גם:

המזונות שהוכחו כגורמים להפרעות קשב וריכוז

 

האם זה לא מפחיד להורים להפסיק את התרופות ולסכן את עתיד הילד?

חיוך קל מתפשט על פניה של רחלי כשהיא עונה:

בהתחלה הרבה הורים חוששים וגם המורים שלהם, אבל בשיטה שלי אני הולכת לפי הצלחות, כלומר – לא מורידים את התרופות בבת אחת, אלא בשלבים, כל פעם מתמקדים בגורם אחר,  ומורידים את התרופות לפי ההצלחות שנובעות מההתמדה והנחישות של הילד וההורים.

זה מדהים לראות את השמחה של ההורים, שהיו רגילים להעלות מינונים של ריטלין, מצליחים פתאום להוריד עוד ועוד מינונים.

חוץ מזה- כשאת רואה פעם אחרי פעם הצלחה, את כבר לא מפחדת, טוענת רחלי, להיפך, מה שבאמת מפחיד זה כשאת מבינה באמת מה ההשפעות לוואי של התרופות, לזמן קצר ולטווח הארוך.

רחלי, אני בטוחה שהרבה קוראים בבית שואלים את עצמם, האם השיטה שלך תעזור גם לילדיהם?

כלומר, האם יש ילדים שלהם השיטה לא עוזרת?

“לא! במחשבה שניה…” היא מתקנת: “כל ילד יכול להצליח ללא תרופות, אבל לא לכולם יש את הרצון לשנות, היה לי כבר סיפור שהגיעו אליי, ואחרי אבחון מצאתי שהבעיה המרכזית היא חוסר שינה, לא היו לילד מספיק שעות שינה ביום שזה דבר שהוכח שגורם לבעיות התנהגות וחוסר ריכוז אצל ילדים. ההורים אמרו שהם מודעים שהילד לא ישן מספיק, אבל קל להם יותר לתת לו תרופה מאשר להקפיד על שעות השינה. תראי, היא מוסיפה, עם הורים שלא מודעים לגורמים, אפשר לשנות ולחולל פלאים, אבל מי שלא רוצה לתקן את המצב…לא מתאים לשיטה.

רחלי, איך אפשר להקל על המצב?

מחקרים מראים ש 85% מהילדים לא מקבלים את כמות השינה הנחוצה, לכן זה מקום טוב להתחיל,

הנה כמה טיפים שיעזרו להורים להרגיל את הילדים לשינה מלאה ומסודרת:

  1. מגיל קטן ממש כדאי להקפיד על “טקס” שינה מסודר וקבוע, זה יעזור לגוף לדעת מתי להיכנס למצב של שינה.

אם הילד לא מורגל לכך, אפשר בעזרת טבלת שינה ותמריצים לתקופת זמן מוגדרת מראש להרגיל את הילד לסדר שינה

  1. הוציאו את המסכים וכל אמצעי המדיה מחדר הילדים, צפייה בתוכניות האהובות לפני השינה רק גורמת לנדנודי שינה
  2. הימנעו ממאכלים מעוררים 4 שעות לפני השינה, קקאו, שוקולד וסוכרים בכלל, אפשר כתחליף לתת דבש שעוזר לילדים להירדם.
  3. חשוב לבדוק- האם הילד ישן בחושך מוחלט? שינה עם אור גורמת לשינה להיות לא מספיק עמוקה ואיכותית, אם הילד מתקשה להירדם בחושך מוחלט, ניתן להשאיר מנורת לילה ולהקפיד לכבות כשהוא נירדם.

אני רוצה לספר לך שכבר היו לי מקרים של ילדים שהשתנה אצלם הכל רק משינוי הרגלי השינה, אומנם אצל כל אחד זה מקרה אחר, אבל דבר אחד כן- ילד שהיה רגיל למעט שעות שינה והורגל לשינה מסודרת מראה מייד שיפור, וזה יכול להיות הצעד הראשון בדרך להצלחה

רחלי, איך הורים לילדים שהובחנו עם ADHD יכולים ללמוד יותר על השיטה?

אני נותנת מתנה בלעדית לקוראים כאן, את החוברת שלי: “איך לשרוד קנייה בסופר בלי לצאת עם אוכל שגורם להפרעות קשב + מתכונים לתחליפים בריאים” להורדה ישירה למחשב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את המתנה הזאת אני נותנת רק ל100 הקוראים הזריזים הראשונים שיורידו אותה, אז כדאי למהר להוריד כי בקרוב זה כבר יהיה בתשלום.